Zmagasz się z problemem gryzoni ? Mieszkasz w Legionowie lub okolicy ? Zaufaj naszym metodom deratyzacji. Zajmujemy się deratyzacją na terenie Legionowa i okolic. Przeprowadzimy skuteczne zabiegi deratyzacji w celu eliminacji uporczywego problemu w twoim domu lub firmie. Legionowo to jeden z głównych obszarów naszej działalności. Jeśli masz problem z gryzoniami, skontaktuj się z nami. Co zapewniamy ? Gwarancję skuteczności wykonywanych zabiegów, a także indywidualne oraz profesjonalne podejście.
Deratyzacja – szereg czynności wykonywanych w celu zwalczania myszy oraz szczurów przy użyciu środków chemicznych, mechanicznych, fizycznych oraz biologicznych. Często pojęcie te jest również odnoszone do zwalczania kun, kretów oraz nornic. Prawidłowa oraz skuteczna deratyzacja powinna zostać poprzedzona dokładną inspekcją terenu oraz obiektu, na którym ma zostać wykonana tak, by prawidłowo zidentyfikować zwalczanego szkodnika, jego drogi poruszania się oraz miejsca przedostawania się do wnętrza budynku. Głównym celem deratyzacji jest zapobieganie zniszczeniom powodowanym przez gryzonie oraz zapobieganie chorobom zakaźnym przenoszonym przez szkodniki.
Masz problem z gryzoniami ? Zadzwoń 516 601 611
Umów się na bezpłatną wizytę, podczas której przedstawimy szczegółową ofertę.
Gryzonie – najliczniejszy rząd ssaków cechujący się parą siekaczy znajdujących się w szczęce oraz żuchwie. Siekacze gryzoni rosną przez całe życie. Niektóre gatunki gryzoni uważa się za szkodniki sanitarne m.in. myszy domowe czy szczury wędrowne. Gryzonie cechuje wysoki poziom rozrodczy, dla przykładu mysz domowa rodzi nawet do 5 razy w roku, każda ciąża ma miot około 4-6 młodych. Szczur wędrowny rodzi do 5 razy w roku, a dojrzałość płciową osiąga już w 3 miesiącu życia. Gryzonie charakteryzują się słabym wzrokiem, lecz bardzo dobrym słuchem, węchem oraz zmysłem równowagi. Gryzonie słyszą ultradźwięki, poruszają się wzdłuż ścian oraz bardzo dobrze wspinają się oraz poruszają po wąskich powierzchniach.
W Polsce do najczęstszych gatunków pod względem występowania należą:
Gryzonie wyróżniają się dużą szkodliwością swoich działań m.in. uszkadzają budynki (ściany, poddasza, ocieplenia, przegryzają kable elektryczne), a także przenoszą wiele groźnych chorób m.in. salmonellozę, włosienice, dżumę czy wściekliznę. Obecność gryzoni oraz ich identyfikację i liczebność przeprowadza się na skutek odpowiednio wykonanej lustracji zwracając uwagę m.in. na ślady odchodów, moczu, uszkodzonych miejsc czy liczebności nor. Nasza firma korzysta z atraktantów pokarmowych zawierających w swoim składzie barwniki fluorescencyjne, które ułatwiają poznanie dróg, którymi poruszają się zwalczane gryzonie.
Prewencyjne – uszczelnienie obiektu oraz szkolenia pracowników w zakresie eliminowania sytuacji, w których gryzoń może dostać się do wnętrza budynku.
Sanitarne – polegają na usunięciu kryjówek oraz odcięciu dostępu do wody oraz pożywienia lub znaczącego ograniczenia dostępu dla gryzoni np. zapewnienie szczelności pojemników na śmieci.
Fizyczne - przy wykorzystaniu różnych czynników fizycznych takich jak: wysoka lub niska temperatura, zmiana wilgotności pomieszczenia, promieniowania, ciśnienia, dźwięku.
Biologiczne - polegają na wykorzystaniu naturalnych wrogów m.in. psów i kotów do walki z gryzoniami.
Chemiczne – jedna z najskuteczniejszych metod, która opiera się na wykorzystywaniu rodentycydów w walce z gryzoniami. Dobrze dobrane rodentycydy oraz odpowiednia forma ich podania to gwarancja skutecznej deratyzacji.
Mechaniczne – zastosowanie łapek, lepów oraz chwytaczy żywołownych
Dlaczego warto powierzyć nam zabiegi deratyzacji ?
Dla klientów biznesowych świadczymy usługi monitorowania aktywności szkodników zgodne z systemem HACCP oraz zasadami GMP/GHP, prowadzimy dokumentację zgodną ze standardami bezpieczeństwa żywności takimi jak IFS czy BRC oraz innymi standardami zarządzania jakością. Zajmujemy się wdrażaniem programu profilaktyki i zwalczania szkodników naszymi klientami są m.in.
Współprace w zakresie zabezpieczenia obiektu przed szkodnikami rozpoczynamy od poznania oczekiwań klienta oraz zapoznania się z procesem produkcyjnym odbywającym się w zakładzie. Zapewniamy bezpłatny audyt zerowy, w którym dokonujemy analizy ryzyka szkodników sanitarnych mogących wpłynąć na jakość produktu lub świadczonych usług. Wskazujemy na potencjalne drogi przedostawania się gryzoni, owadów latających, biegających oraz ptaków na teren zakładu lub do wnętrza obiektów. Na podstawie przeprowadzonej analizy przystępujemy do montażu urządzeń służących do monitorowania aktywności szkodników oraz określamy progi szkodliwości dla wybranych szkodników. W zależności od charakteru prowadzonej działalności określamy harmonogram wizyt oraz czynności przeprowadzanych w ramach kontroli obecności szkodników. Każda wizyta związana jest z przeglądem urządzeń służących do monitorowania aktywności szkodników oraz sporządzeniem raportu z przeprowadzonych czynności. W przypadku przekroczenia progu szkodliwości w zakładzie zlecamy oraz wdrażamy działania korygujące oraz naprawcze.
Stała współpraca z firmą DDD gwarantuje szybką reakcję oraz natychmiastowe podjęcie działań zmierzających do eliminacji występującego problemu ze szkodnikami. Wdrożony program profilaktyki i zwalczania szkodników oparty na stałej współpracy jest również zdecydowanie korzystniejszy finansowo niż przeprowadzenie szeregu akcji doraźnych z zakresu deratyzacji czy dezynsekcji. Współpraca z firmą DDD to również spełnienie wymagań GMP/GHP, a także gwarancja pozytywnego przejścia kontroli organów nadzorujących, kontrahentów czy audytów zewnętrznych. Dobra praktyka higieniczna (GHP) składa się z szeregu elementów, w tym m.in. z kontroli obecności szkodników dlatego warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie i oddać nadzór nad szkodnikami przeszklonej firmie.
HACCP – jest to system bezpieczeństwa żywności, którego celem jest identyfikacja zagrożeń (mikrobiologicznych, chemiczny, fizycznych) oraz opracowanie skali zagrożenia występujących na każdym etapie produkcji i dystrybucji produktów żywnościowych. Podstawą prawną regulująca obowiązek wdrożenia HACCP jest: rozporządzenie 852/2004 w sprawie higieny środków spożywczych oraz ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia.
GMP (dobra praktyka produkcyjna) – określa zbiór zasad wdrożonych w zakładzie produkcyjnym mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa oferowanego produktu (wyrobu gotowego).
GHP (dobra praktyka higieniczna) - zbiór czynności, które muszą zostać wykonane oraz warunki higieniczne, które muszą zostać spełnione i objęte nadzorem na każdym etapie produkcji lub dystrybucji wyrobu gotowego, by zagwarantować bezpieczeństwo żywności.
IFS (international food standard) – jest to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności stworzony w 2002 r. przez zrzeszenie niemieckich przedstawicieli handlu detalicznego. IFS jest standardem uznawanym w całej Europie Zachodniej, poza Wielką Brytanią gdzie powszechny jest standard BRC. Celem standardu IFS jest minimalizacja ryzyka bezpieczeństwa żywności w obszarze współpracy producentów żywności z sieciami handlowymi.
BRC – międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności wymagany przy współpracy producentów z brytyjskimi sieciami handlowymi.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 516 601 611 lub e-mailowego biznes@pestisddd.pl
Umów się na bezpłatną wizytę podczas, której przedstawimy szczegółową ofertę.
Obowiązek deratyzacji określony jest w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy lub Miasta. Zostaje przyjęty na podstawie wydanej uchwały. Regulamin ściśle określa zarówno obszar przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej, jak i termin w jakich ma się odbyć.
Dla przykładu na terenie Warszawy obowiązkowej deratyzacji podlegają nieruchomości, na których zlokalizowane są:
Jeśli chodzi o termin realizacji obowiązkowej deratyzacji jest to: kwiecień, maj, listopad oraz grudzień.
Odpowiedzialnym za przeprowadzenie deratyzacji są właściciele oraz zarządcy nieruchomości.
Jak wygląda obowiązkowa deratyzacja w naszym wykonaniu ?
- Do każdej nieruchomości podchodzimy indywidualnie. Zaczynamy od dokładnej inspekcji budynku, a także wskazujemy Zarządcy wszelkie miejsca nieszczelności oraz miejsca newralgiczne, które narażone są na przedostanie się gryzoni wewnątrz nieruchomości. Zalecamy jak najszybciej uszczelnić wskazane miejsca, aby w przyszłości minimalizować ryzyko występowania szkodników.
- W trakcie zabiegu wykorzystujemy zamykane na kluczyk stacje deratyzacyjne, w których umieszczane są rodentycydy drugiej generacji. Stacje deratyzacyjne trwale mocujemy do podłoża, a trutkę w formie pasty lub bloczków umieszczamy wewnątrz. Taka forma zastosowanej trutki minimalizuje ryzyko wydostania się jej na zewnątrz. Stacje są dokładnie oznaczone oraz znajduję się na nich informacja ostrzegawcza, tak by każda osoba przebywająca w miejscu przeprowadzania deratyzacji wiedziała o tym. W budynkach wielolokalowych umieszczamy informacje o wykonywanych zabiegach oraz o tym, by zwrócić szczególną uwagę na dzieci oraz zwierzęta domowe, które znajdują się w miejscu wykonywanej deratyzacji. Jesteśmy zwolennikami nowoczesnych rozwiązań, dlatego nie stosujemy wykładania zatrutego ziarna na tackach. Jest to przestarzała metoda, w której gryzonie roznoszą ziarno po całym budynku narażając postronne osoby lub zwierzęta domowe na potencjalne niebezpieczeństwo.
- Oferujemy zarówno comiesięczny monitoring aktywności szkodników oraz uzupełnianie i rotacje trutek, jak również tylko na czas obowiązkowej deratyzacji. W trakcie prowadzonej współpracy zajmujemy się również zbieraniem martwych gryzoni, pozostałością trutki oraz ich utylizacją. Każdorazowa wizyta kończy się wystawieniem protokołu z wykonanego zabiegu. Comiesięczny monitoring może obejmować również analizę trendów aktywności szkodników.
Przy stałej współpracy oferujemy dla członków spółdzielni/wspólnot zabiegi dezynsekcji w bardzo atrakcyjnych cenach.