Obowiązek deratyzacji określony jest w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy lub Miasta. Zostaje przyjęty na podstawie wydanej uchwały. Regulamin ściśle określa zarówno obszar przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej, jak i termin w jakich ma się odbyć.
Dla przykładu na terenie Warszawy obowiązkowej deratyzacji podlegają nieruchomości, na których zlokalizowane są:
- Budynki wielolokalowe podpiwniczone;
- Lokale gastronomiczne wraz z terenem pod podwyższonymi podestami ogródków gastronomicznych;
- Obiekty handlowe branży spożywczej;
- Magazyny żywności i płodów rolnych;
- Obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie;
- Wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej;
- Wnętrza międzyblokowe oraz miejsca zbierania odpadów w zabudowie wielolokalowej;
- Obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów.
Jeśli chodzi o termin realizacji obowiązkowej deratyzacji jest to: kwiecień, maj, listopad oraz grudzień.
Odpowiedzialnym za przeprowadzenie deratyzacji są właściciele oraz zarządcy nieruchomości.
Jak wygląda obowiązkowa deratyzacja w naszym wykonaniu ?
- Do każdej nieruchomości podchodzimy indywidualnie. Zaczynamy od dokładnej inspekcji budynku, a także wskazujemy Zarządcy wszelkie miejsca nieszczelności oraz miejsca newralgiczne, które narażone są na przedostanie się gryzoni wewnątrz nieruchomości. Zalecamy jak najszybciej uszczelnić wskazane miejsca, aby w przyszłości minimalizować ryzyko występowania szkodników.
- W trakcie zabiegu wykorzystujemy zamykane na kluczyk stacje deratyzacyjne, w których umieszczane są rodentycydy drugiej generacji. Stacje deratyzacyjne trwale mocujemy do podłoża, a trutkę w formie pasty lub bloczków umieszczamy wewnątrz. Taka forma zastosowanej trutki minimalizuje ryzyko wydostania się jej na zewnątrz. Stacje są dokładnie oznaczone oraz znajduję się na nich informacja ostrzegawcza, tak by każda osoba przebywająca w miejscu przeprowadzania deratyzacji wiedziała o tym. W budynkach wielolokalowych umieszczamy informacje o wykonywanych zabiegach oraz o tym, by zwrócić szczególną uwagę na dzieci oraz zwierzęta domowe, które znajdują się w miejscu wykonywanej deratyzacji. Jesteśmy zwolennikami nowoczesnych rozwiązań, dlatego nie stosujemy wykładania zatrutego ziarna na tackach. Jest to przestarzała metoda, w której gryzonie roznoszą ziarno po całym budynku narażając postronne osoby lub zwierzęta domowe na potencjalne niebezpieczeństwo.
- Oferujemy zarówno comiesięczny monitoring aktywności szkodników oraz uzupełnianie i rotacje trutek, jak również tylko na czas obowiązkowej deratyzacji. W trakcie prowadzonej współpracy zajmujemy się również zbieraniem martwych gryzoni, pozostałością trutki oraz ich utylizacją. Każdorazowa wizyta kończy się wystawieniem protokołu z wykonanego zabiegu. Comiesięczny monitoring może obejmować również analizę trendów aktywności szkodników.
Przy stałej współpracy oferujemy dla członków spółdzielni/wspólnot przeprowadzamy zabiegi dezynsekcji w bardzo atrakcyjnych cenach.
Kontakt
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 516 601 611 lub e-mailowego biznes@pestisddd.pl
Umów się na bezpłatną wizytę, podczas której przedstawimy szczegółową ofertę.
Działamy na terenie całego wojewódzka Mazowieckiego, Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego.
Obiekty powyżej 1000 m2 - działamy na terenie całej Polski.